Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Energia z prírody

Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá ako zariadenia využívajú obnoviteľnú energiu zo zeme, slnka, podzemnej vody alebo vzduchu a to veľmi efektívnym spôsobom. Výber zdroja energie je dôležitý a vplýva naňho mnoho faktorov ako lokalita, okolité podmienky aj rozpočet. Tepelné čerpadlá v každom prípade znižujú spotrebu na vykurovanie a chránia prírodné zdroje. 

Užívatelia zároveň majú ďalšie výhody: Tepelné čerpadlá majú v prípade želania aj funkciu chladenia. Popri bežnom využití na výrobu tepla v zime, vám tepelné čerpadlo zabezpečí v lete príjemnú atmosféru a vašu domácnosť príjemne schladia. Navyše chladenie je energeticky nenáročné.

Široká ponuka tepelných čerpadiel je odpoveďou na všetky vaše požiadavky. Myslite na tepelné čerpadlo už pri výstavbe a ušetrite si dodatočné náklady na prestavbu. Máte už iný systém kúrenia? Žiadny problém. Tepelné čerpadlo vieme namontovať aj v starších stavbách a prerobiť plynové či iné teplovodné podlahové kúrenie. Rovnako vieme použiť tepelné čerpadlo v kombinácii s klasickými radiátormi.

Až 4x účinnejšie

Oproti priamovýhrevnému el. kúreniu

Dlhá živostnosť

Životnosť často dosahuje viac ako 20 rokov

Možnosť chladenia

Jedno zariadenie na kúrenie aj chladenie

Možnosť dotácie

Vďaka programu zelená domácnostiam